Cam Balkon Röportajımız

Cam Balkon Röportajımız

Isıcamlı Cam balkon yaptırmayı düşünmeye başladım. Çevremden kapatma diyenler, kapat diyenler oldu. Instagram hesabımda yorumlar gelmeye başladı. Kendinden perdeli, ısıcamlı cam balkon bir ürün olduğundan bahsettiler önce, ardından İstanbul’dan bir takipçim yaptırmış ve çok memnun kalmış. O zamana kadar Albert Genau ismini duymamıştım. Başka bir takipçim bana daha detaylı anlatınca sizinle temasa geçtim.

Albert Genau merkezle görüştüm, yetkili bayilerinin hizmet vereceğini söylediler. Bende albertgenau.com sitesinden evime yakın birkaç bayi ile görüştüm. Özge Hanım’ın firması ile anlaştım. Kararsızlığım devam ediyordu, bu nedenle hemen başlayamadık. Sonrasında ikna oldum. Ondan sonra süreç çok hızlı gelişti. Montajda yaklaşık yarım gün sürdü. Özge Hanım ilgisinden sonra, çalışanları da saygılı ve özenle işlerini bitirdiler.

Bir önceki evimin balkonunda eski cam balkonlardan vardı. En büyük problemi çamaşır asarken camların hepsi toplanınca bir arada duramıyordu. Adına ne diyorsunuz bilmiyorum ama tüm camları bir arada tutan mekanizma, hem çok şık hem de çok işlevli diyor Gülseren Hanım. Biz de araya girip “rüzgar kilidi” diyoruz.

“Şeffaf fitiller durmadan düşüyordu, çok kullanışsızdı. Daha sonra başka bir firmaya alüminyum olanlarından taktırdık ama yine de memnun kalamadık. Hava ve toz geçmesine engel olamıyordu. Albert Genau’yu taktılar, balkonumu bir haftadır silmiyorum desem yeridir, siz geleceksiniz diye hafifçe tozunu aldım” dedi.

Bir de bu ispanyolet kol var ki Albert Genau sistemini, cambalkondan tamamen farklılaştırmış. Eski cambalkonlarda çekiştirip, gerdirip açılan kilitler vardı, çok kullanışsızdı. Oysaki sizin kilitli kolunuz inanılmaz kullanışlı sanki pencere açar gibi. Ayrıca çok şık duruyor.

Balkonda en sevdiğimiz şey kahvaltı, sabahları serin oluyordu sabahlıklarla yeleklerle oturabiliyorduk. Şimdi pijamalarımızla rahatlıkla oturabiliyoruz. Balkonumuz, sitenin bahçesine ve aynı zamanda bisiklet parkına yakın. Bu nedenle genelde çocukların sesi hiç eksik olmuyordu. Cambalkon yaptırdıktan sonra sesten eser kalmıyor.

Yapılma sürecinde herkesin ilgisini çekti. Komşularım sordu, hatta bir kaçına Özge Hanım’ın telefon numarasını verdim. Karşı komşumda cambalkonundan çok şikayetçiydi, hemen gelip balkonuma baktı. Eşinizin tepkisi ne oluyor diye soruyoruz. İlk başta ne gerek var, yaptırmayalım diyordu. Kapatırsak hiç oturmayacağız diyen adam her akşam balkondan çıkmıyor. Çocuklarla beraber hepimiz gülüyoruz.

Gülseren Hanım, binlerce Albert Genau kullanıcısından sadece biri. Siz de evinizde küçük bir değişiklik yapmak istiyorsanız, www.penlifecambalkon.com sitemiz üzerinden, Özge Hanım ile iletişim kurun, size uygun çözümü sunmaktan memnuniyet duyacaktır.

Gülseren Hanım'a balkonunda keyifli ve huzurlu vakit geçirmesini diliyoruz...